O gabinecie

Prywatny gabinet psychologiczny Ewy Włodzimierskiej, to miejsce, w którym w komfortowej i bezpiecznej atmosferze porozmawiasz o tym co dla Ciebie jest trudne, uzyskasz pomoc i wsparcie, nabędziesz także umiejętności radzenia sobie z problemami. Pamiętaj, nie można otworzyć nowego rozdziału życia, czytając po raz kolejny ostatni. Pomożemy Ci przekroczyć ten próg, wyposażymy w narzędzia niezbędne do lepszego funkcjonowania, dbania o własne potrzeby i rozwój oraz doświadczania satysfakcji z tego co robisz.

O mnie

Nazywam się Ewa Włodzimierska. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Łódzkim, specjalizacja psychologia wychowawcza. Uprawnienia terapeutyczne zdobywałam kończąc Specjalne Studium Socjoterapii, trzyletnie podyplomowe szkolenie z zakresu Systemowej Terapii Rodzin organizowane przez Fundację Krakowskiej Katedry Psychiatrii i Zakład Terapii Rodzin Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (zakończone certyfikatem), roczne szkolenie z zakresu Terapii Poznawczo-Behawioralnej Osób Dorosłych w Centrum Terapii Poznawczo - Behawioralnej w Warszawie (certyfikat) oraz w ramach wielu krótkoterminowych kursów i szkoleń. Uzyskałam także uprawnienia pedagogiczne kończąc Podyplomowe Studium Doskonalenia Pedagogicznego na Uniwersytecie Łódzkim.

Posiadam ponad 30 letnie doświadczenie w pracy diagnostycznej, terapeutycznej z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi oraz w prowadzeniu szkoleń. Doświadczenia zawodowe zdobywałam pracując jako nauczyciel akademicki w AWF w Warszawie, filia Zespół Zakładów Dydaktyczno - Naukowych w Łodzi, specjalista – psycholog w Klubie Sportowym Włókniarz, psycholog -socjoterapeuta w Zespole Szkół Muzycznych w Łodzi, koordynator do spraw profilaktyki i resocjalizacji niedostosowania społecznego Centrum Profilaktyczno- Wychowawczym w Łodzi. Przez wiele lat moim miejscem pracy była także Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 3 w Łodzi, gdzie zajmowałam się diagnozą psychologiczną i terapią. Ostatnie 15 lat pracowałam na stanowisku psychologa- terapeuty w Psychologiczno-Logopedycznym Zespole Terarapeutycznym “Therapeia”.

Aktualnie prowadzę własny gabinet. Zajmuję się szeroko pojętą diagnozą psychologiczną, terapią indywidualną, rodzinną, małżeńską/partnerską oraz leczeniem psychoterapeutycznym nerwic, depresji, fobii, lęku panicznego, zespołu stresu pourazowego oraz chorób psychosomatycznych. Opiniuję do szkół, sądów oraz innych instytucji państwowych. Prowadzę także szkolenia m.in. z zakresu motywacji, zarządzania stresem, budowania prawidłowej samooceny, autoprezentacji, komunikacji i negocjacji.

W życiu prywatnym jestem szczęśliwą mężatką, matką dorosłego syna, babcią. Moje zainteresowania pozazawodowe skupiają się na poznawaniu kultury włoskiej, podróżach, czytaniu książek i muzyce. Ciekawią mnie nowe miejsca, smaki, a przede wszystkim ludzie. Staram się kierować zasadą, że uroda życia polega na umiejętności cieszenia się chwilą.